TILMAN Антиметил, 12 таблети за џвакање

Tilman Antimetil
TILMAN Антиметил, 12 таблети за џвакање
428,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
055044C
favorite_border

Опис на производот

Antimetil е додаток на исхраната кој содржи стандардизиран сув екстракт од ѓумбир со 10% ѓинѓероли кој има 10 пати поголема концентрација од традиционалниот ѓумбир во прав.

Пакување: 12 пастили

Производител: Tilman, Белгија

Содржина

Состав: сируп со малтитоп, сируп со сорбитол, арапска гума, говедски желатин, бета-циклодекстрин, Zirigiber officinale (стандардизиран сув екстракт од коренот на гумбир 25 мг), лимон, ментол, портокал, еукалиптус, гликозиди на стевиол, сахароза, кокосово масло.

Антиоксиданс: аскорбинска киселина.

10% ѓинѓероли: 25 мг стандардизиран екстракт е еквивалентен на 250 мг ѓумбир во прав, 1 пастила содржи 25 мг стандардизиран сув екстракт од ѓумбир.

Начин на употреба: Пред употреба внимателно прочитајте го внатрешното упатство.

  • Деца од 4 до 11 години: една пастила, 1 до 3 пати на ден (максимална препорачана дневна доза е 75 мг).
  • Возрасни над 12 години: две пастили, 1 до 3 пати на ден (максимална препорачана дневна доза е 150 мг).
  • Бремени жени: 2 пастили наутро и 2 пастили попладне (после ручек, вкупно 4 пастили на ден)

- Максимална препорачана дневна доза е 100 мг

Употребете АНТИМЕТИЛ пастили 30 минути пред патување и при морска болест. Препорачаната дневна доза не смее да се надмине. Додаток на исхрана не смее да се употребува како замена за разновидна и избалансирана исхрана.
Прекумерната употреба на Антиметил пастили може да доведе до лаксативен ефект.

Начин на чување: Да се чува на места недостапни за деца. Да се чува на температура пониска од 25°C.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се