URIAGE Bariesun Golden Tint Тониран крем со СПФ 50+, потемна нијанса, 50 мл

URIAGE bariesun golden tint cream SPF 50+  toniran krem so mnogu visok zastiten faktor za zastita od sonce
URIAGE Bariesun Golden Tint Тониран крем со СПФ 50+, потемна нијанса, 50 мл
848,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054858C
favorite_border

Опис на производот

Овој тониран крем овозможува многу висока заштита од УВА/УВБ зраци како и од видливата светлина. Помага при превенција од фотостареење на кожата.

  • Не лепи
  • Некомедогена формула
  • Водоотпорна формула
  • Не ги надразнува очите
  • Дерматолошки тестиран
  • За лице
  • За чувствителна кожа со потемен тен

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: Aqua (Water, Eau), Dicaprylyl Carbonate, Мethylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethyl Butylphenol[nano], Ci 77891 (Titanium Dioxide), Ethylhexyl Triazone, Butyl Methoxydi Benzoyl Methane, Diisopropyl Sebacate, Propylene Glycol Dicaprylate /Dicaprate, Hydrogenated Palm Kernel Glycerides, C12-15 Alkyl Benzoate, Diisopropyl Adipate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Silica, Triacontanyl Pvp, Ci 77492 (Iron Oxides), Glycerin, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols, Decyl Glucoside, Butylene Glycol, Hydrogenated Palm Glycerides, Glucose, Ci 77491 (Iron Oxides), Xanthan Gum, Parfum (Fragrance), Coco-Glucoside, Benzoic Acid, Tetrasodium Edta, Coconut Alcohol, Triethoxycaprylylsilane, Hydrogenated Polydecene, Tocopheryl Acetate, o-Cymen-5-OL, Ci 77499 (Iron Oxides), Trehalose, Propylene Glycol, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopherol, Spirulina Platensis Extract, Polyquaternium-51.

Употреба: нанесете доволна количина пред изложување на сонце такашто да се покрие целата површина (на пример: една кафена лажичка од кремот за кожата на лицето и вратот). Намалувањето на оваа количина го намалува степенот на заштита.

Нанесувајте почесто, особено ако кожата е склона кон потење, по пливање или бришење со крпа. И покрај соодветната заштита, сепак изложеноста на сонце сведете ја на минимум. Бебињата и малите деца да не се изложуваат на директна сончева светлина.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се