URIAGE Depiderm Серум против темни дамки на кожата, 30 мл

Uriage Dépiderm Sérum Anti-Taches Anti-Dark Spot Serum Brightening Booster serum za lice protiv temni damki, hiperpigmentacija
URIAGE Depiderm Серум против темни дамки на кожата, 30 мл
1.770,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055510C
favorite_border

Опис на производот

Uriage Depiderm Anti-Dark Spot Serum Brightening Booster - Серум против темни дамки на кожата.

  • За сите типови коха
  • Со 20% Витамин 2 комплекс +Ниацинамид
  • Без мирис
  • Некомедоген
  • Дерматолошки тестиран
  • 94% природно потекло

Со редовна употреба на кремот се намалува појавата на темни дамки, а кожата е унифицирана и сјајна.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Aqua (Water, Eau), Propanediol, Butylene Glycol, Diglycerin, Glycerin, 1,2-Хexanediol, Ascorbyl Glucoside, 3-О-Еthyl Ascorbic Acid, Polysorbate 2, Sodium Citrate, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Dipotassium Glycyrrhizate, Niacinamide, Maltodextrin, Citric Acid, Sucrose Dilaurate, Sodium Cocoyl Glutamate, Pisum Sativum Extract (Pisum Sativum (Pea) Extract).

Употреба: Се нанесува наутро и навечер на лицето и вратот пред употреба на другите продукти за дневна нега со очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се