URIMIL Уримил плус, 30 капсули

URIMIL Уримил плус, 30 капсули
750,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
050286C
favorite_border

Опис на производот

Urimil Плус е додаток на исхраната со магнезиум цитрат, уридин монофосфат, витамин Б1 (тиамин хидрохлорид), витамин Б3 (никотинамид), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), витамин Б12 (цијанокобаламин), фолна киселина.

Пакување: 30 капсули.

Производител: Плантапол – Шпанија, Ц/Г 18, Пол. Малпика – Алфинден, Ла Пуебла дел Алфинден Сарагоса, Шпанија.

 

Содржина

Состав: една капсула содржи:

Магнезиум цитрат

(со содржина на Магнезиум 100 мг)

689.66 мг
Уридин монофосфат 50 мг
Витамин Б1 (тиамин) 4 мг
Витамин Б3 (никотинамид) 10 мг
Витамин Б6 (пиридоксин) 6 мг
Витамин Б12 (цијанокобаламин) 10 мкг
Фолна киселина 400 мкг

Други помошни состојки:  магнезиум стеарат и микрокристална целулоза (емулгатори)

Препорачана дневна доза: земајте по 1 капсула Уримил Плус на ден. За оптимален ефект се препорачува производот да се употребува 3-6 месеци.

Предупредување: Да не се употребува при бременост и доење. Да не се употребува при пречувствителност кон некоја од состојките на производот. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Производот не е замена за разновидна исхрана. Да се чува на места недостапни за мали деца. Да не се употребува по истекот на рокот за употреба. Да се чува на суво место, недостапно за мали деца, на температура под 25ºC.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се