VASELINE Aloe Soothe Лосион за тело, 400 мл

VASELINE Aloe Soothe Лосион за тело, 400 мл
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054128C
favorite_border

Опис на производот

Vaseline® Intensive Care™ Aloe Soothe е навлажнувачки лосион за тело надополнет со смирувачка и хидратантна Алое Вера.

  • Длабоко ја навлажнува за да ја смири сувата кожа и да ја остави мазна на допир
  • Лесен хидратантен лосион кој брзо се впива со немасно чувство
  • Ја смирува сувата кожа, оставајќи ја вашата кожа мека на допир и освежена
  • Со чист екстракт од алое вера

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerine, Stearic Acid, Isopropyl Myristate, Paraniffium Liquidium, Petrolatum, Dimethicone, Dihydroxypropyltrimonium Chloride, Hydroxyethyl Urea, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Avena Sativa, Parfum, Glycol Stearate, Stearamide AMP, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cetyl Alcohol, Magnesium Aluminum Silicate, Carbopol, Potassium Hydroxide, Tapioca Starch, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Linalool.

Употреба:

За да го почувствувате ефектот на регенерација на кожата, лосионот за тело за интензивна нега со есенцијално исцелување, нанесувајте го на вашето тело секојдневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се