VICHY Capital Soleil Tinted Тониран воден флуид против знаци на фотостареење, со СПФ 50+, 40 мл

Vichy Capital Soleil UV-Age Daily Anti-Photo Ageing Water Fluid Tinted SPF50+ 40ml toniran voden fluid protiv znaci na fotostareenje
VICHY Capital Soleil Tinted Тониран воден флуид против знаци на фотостареење, со СПФ 50+, 40 мл
1.657,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054959C
favorite_border

Опис на производот

Исклучително висока заштита од сонце (УВА/УВБ) за лице со СПФ 50+.

  • Помага да се спречи појава на брчки, темни дамки, оксидативен стрес предизвикан од УВ зраци и од загадување
  • Исто така, помага и во корекција на темни дамки и кај губиток на богата кожа
  • Го изедначува тенот со помош на природна покривност
  • Патентирана NETLOCK TEXHОЛОГИЈА: Технологија на исклучително тенок слој со филтер против широк спектар на зраци за лесен невидлив завршен слој без чувство на масна кожа
  • Хипоалергено
  • Некомедогено
  • Содржи вулканска вода Vichy
  • Пробиотски фракции
  • Пептиди
  • Тестирано под офталмолошка контрола

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Alcohol Denat, Diisopropyl Sebacate, Silica, Isopropyl Myristate, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, CI 77891 / Titanium Dioxide, Propanediol, C12-22 Alkyl Acrylate / Hydroxyethylacrylate Copolymer, Niacinamide, Drometrizole Trisiloxane, Perlite, Tocopherol, Caprylic / Capric Triglyceride, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, CI 77492 / Iron Oxides, Caprylyl Glycol, Pentylene Glycol, Triethanolamine, Hydrolyzed Rice Protein, CI 77491 / Iron Oxides, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Silica Silylate, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, CI 77499 / Iron Oxides, Hydroxyethylcellulose, Vitreoscilla Ferment, Disodium EDTA, Parfum / Fragrance.

Начин на употреба: Добро протресете пред употреба. Нанесете по нанесување на крема за дневна нега. Прекумерното изложување на сонце е опасно. Флуидот не овозможува потполна заштита од сонце. Нанесуваіте од флуидот често и обилно за да се одржи заштитата. Новороденчињата и малите деца не ги изложувајте директно на сонце.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се