VICHY Dercos Aminexil Ампули против опаѓање на косата за жени, 21 монодоза

VICHY Dercos Aminexil Ампули против опаѓање на косата за жени, 21 монодоза
5.343,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
037090C
favorite_border

Опис на производот

ИНОВАЦИЈА ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ: AMINEXIL CLINICAL 5

Ексклузивен спој на Aminexil, референтна молекула против опаѓање на коса со клинички докажани ефекти, со 5 активни состојки за потполно делување. 

 • Aminexil + аргинин + SP94 +витамини PP/B6 + октеин + Vichy минерализирана термална вода

5 намени:

 • Микроциркулација
 • Го зајакнува, прицврстува влакното од коренот (1)
 • Зголемува јачина и отпорност на влакното (2)
 • Намалува микронерамнотежа на влакното (1)
 • Ја зајакнува отпорноста на скалпот (1)

Ефикасност докажана под дерматолошки надзор:

 • (1) Клиничко испитување
 • (2) Инструментален тест

Намалено опаѓање на косата после 6 седмици:

 • Опаѓањето е намалено
 • После 3 недели влакното е зајакнато
 • На косата и е вратена отпорноста и силата

Пакување: 21 монодоза по 6 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water - Alcohol Denat. - Diaminopyrimidine Oxide - Acrylates/Beheneth-25 Methacrylate Copolymer - Aminomethyl Propanol - Arginine - Bht - Caffeine - Lactic Acid - Niacinamide - Peg-40 Hydrogenated Castor Oil - Piroctone Olamine - Pyridoxine Hcl - Safflower Glucoside - Sodium Citrate - Tocopherol - Parfum / Fragrance.

Употреба:

1 ампула дневно во текот на 6 седмици за интензивен третман или 3 ампули седмично како третман за одржување.

Препорачан начин на употреба:

 1. Ставете го апликаторот на ампулата и завртете без претходно отстранување или дупчење на капачето на ампулата. Не го отстранувајте металниот врв на апликаторот.
 2. Притиснете го врвот на капачето за истиснување на производот. При нанесување ампулата држете ја вертикално. Доколку содржината тече споро, протресете ја ампулата. Доколку содржината тече брзо, стегнете го апликаторот.
 3. Нанесувајте од производот на делови од скалпот масирајќи со цик-цак движење со апликаторот, се додека не го нанесете на целиот скалп. Не измивајте.
 4. Ставете ги двете раце на скалпот и масирајте нежно со прстите.
 5. Измијте го апликаторот после секоја употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се