VICHY Mineral 89 Дневен бустер за силна и полна кожа, 50 мл

VICHY Mineral 89 Дневен бустер за силна и полна кожа, 50 мл
1.760,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042442C
favorite_border

Опис на производот

Единствена комбинација на Vichy минерализирана термална вода по прв пат во концентрација од 89% заедно со хијалуронска киселина од природно потекло.
Minéral 89 ја зајакнува бариерната функција на кожата, која е секој ден се појака во борба против штетните влијанија и се користи како 1 чекор во секојдневната рутина на нега на кожа во градска средина. Сигурна и минималистичка формула со само 11 состојки. Без мирис и без алкохол*
*етанол.
Лабораторијата Vichy ја обединиле минерализираната термална вода во концентрација од 89% со високо концентрираната хијалуронска киселина од природно потекло и 9 други состојки. Посилна, полна кожа со подобрен тонус и здрав сјај:
Minéral 89 е испитан на 52 жени во текот на месец дена.
Моментално: кожата изгледа здрава (81%) и мазна (85%).
После месец дена: кожата изгледа посјајно (94%), со здрав сјај (87%) и пополнета (83%). 

Пакување: 50 мл
 

Содржина

Состав: Aqua/ Water Eau, Propanediol, Butyrospermum Parkll Butter I Shea Butter, Glycerin, Carbomer, Caffeine, Sodium Hyaluronate, Ad Enosine, Phenoxyethanol, Chlorella Vulgaris Extract, Citric Acid, Caprylyl Glycol, Biosaccharide Gum-1.

Употреба: препорачан начин на нанесување за оптимална ефикасност на Minéral 89 Eye нега.

  • Со капалката на серумот нанесете на врвовите на прстите и распоредете под окото: 3 тапкања над и под двете очи
  • Нежно нанесете ја секоја капка од производот на подрачјето околу очите со помош на два прста како би направиле дренажа на вреќичките под очите и би ја отстраниле отеченоста
  • Со помош на прстот измазнете ја кожата од внатрешниот агол на окото кон надвор и под очите и капаците, за измазнување на тенките линии

Хипоалергена формула.
Испитано на осетлива кожа.
Клинички испитано. Офталмолошки и дерматолошки испитано.
Некомедогено.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се