VICHY Slow Age Крема за подрачјето околу очите, 15 мл

VICHY Slow Age Крема за подрачјето околу очите, 15 мл
1.882,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048050C
favorite_border

Опис на производот

Slow Âge се препорачува кај сите жени кои се изложени на штетни влијанија од околината и кои сакаат да делуваат на знаците на стареење на кожата и да ја успорат нивната појава.

  • За осетлива кожа
  • Хипоалергено
  • Со Vichy минерализирана термална вода
  • Испитано под дерматолошки и офталмолошки надзор
  • Примерено за осетливи очи
  • Без парабени

Подрачјето околу очите е моментално хидрирано и освежено. Од ден во ден подрачјето околу очите е осветлено и изгледа одморено. После 7 дена употреба: подрачјето околу очите изгледа воедначено: 69%**, Подрачјето околу очите изгледа измазнето: 67%**, Темните кругови се помалку видливи: 63%**, ** Самооценување, клиничко испитување на 52 жени после 7 дена.

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water - Dimethicone - Glycerin - Bifida Ferment Lysate - C12-15 Alkyl Benzoate - Butyrospermum Parkii Butter / Shea Butter - Stearic Acid - Palmitic Acid - Peg-100 Stearate - Paraffin - Glyceryl Stearate - Tocopherol - Pentylene Glycol - Peg-20 Stearate - Ci 77891 / Titanium Dioxide - Ci 77491 / Iron Oxides - Stearyl Alcohol - Sorbitan Oleate - Isobutane - Triethanolamine - Dimethiconol - Caffeine - Isohexadecane - Myristic Acid - Sodium Benzoate - Ginkgo Biloba Leaf Extract - Phenoxyethanol - Adenosine - Boron Nitride - Ascorbyl Glucoside - Caprylyl Glycol - Citric Acid - Scutellaria Baicalensis Extract / Scutellaria Baicalensis Root Extract - Synthetic Fluorphlogopite - Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate - Acrylamide/ Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer - Cetyl Alcohol - Polysorbate 80 - Acrylonitrile/Methyl Methacrylate/Vinylidene Chloride Copolymer.

Употреба: нанесете секое утро и навечер во подрачјето околу очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се