VITABIOTICS Pregnacare Conception, 30 таблети

vitabiotics pregnacare conception bremenost
VITABIOTICS Pregnacare Conception, 30 таблети
1.215,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034099C
favorite_border

Опис на производот

Напредна формула во периодот кога се обидувате да останете бремени. Во себе содржи внимателно одбрани витамини и минерали како инозитол, Н-ацетил цистеин, бета-каротен, коензим Q10 кои помагаат во подобрување на женското репродуктивно здравје и зголемување на плодноста.

Пакување: 30 таблети

Содржина

Состав:

Активна супстанца 1 таблета
Природна мешавина од каротеноиди 3 мг
Тиамин (витамин Б1) 8 мг
Рибофлавин (витамин Б2) 5 мг
Витамин Д 15 мкг
Фолацин (фолна киселина) 400 мкг
Витамин Б12 20 мкг
Витамин Б6 10 мг
Пантотенска киселина 6 мг
Биотин 150 мкг
Витамин Ц 90 мг
Витамин Е 4 мг
Ниацин (витамин Б3) 20 мг
Цинк 15 мг
Железо 14 мг
Селен 50 мкг
Магнезиум 60 мг
Бакар 1 мг
Јод 140 мкг
Иноситол 50 мг
Л-аргинин 100 мг
Н-ацетил цистеин 50 мг

Помошни супстанци:

Инактивни јадрени ексципиенси: малтодекстрин, микрокристална целулоза, силоид (колоидна силика, силикон диоксид), стераинска киселина, магнезиум стеарат, хидроксипропилметилцелулоза.

Филм обвивка на таблета: опадрај црвен прав (Колоркон 20А25363), хидроксипропилметилцелулоза, глицерин.

Употреба: една таблета дневно, после главниот оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се