VITABIOTICS WellBaby Мултивитамински сируп, 150 мл

vitabiotics Wellbaby Multi vitamin Liquid multivitaminski sirup za deca
VITABIOTICS WellBaby Мултивитамински сируп, 150 мл
1.051,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
044467C
favorite_border

Опис на производот

Формула за јакнење на имунитетот наменета за бебиња и мали деца на возраст од 4 месеци до 4 години.

Во себе содржи 14 витамини и минерали, вклучувајќи витамини А, Ц и Д, плус минерали како железо, бакар и цинк и швајцарски алпски слад како природен извор на енергија.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: една лажичка од 5 мл содржи:

Екстракт од слад 500 мг
Витамин А (443 ИЕ) 133 мкг
Витамин Д (како Д3 400 ИЕ) 7 мкг
Витамин E 5 мг
Витамин Ц 30 мг
Тиамин (витамин Б1) 0.5 мг
Рибофлавин (витамин Б2) 0.8 мг
Ниацин (витамин Б3) 6 мг
Витамин Б6 0.5 мг
Фолна киселина 80 мкг
Витамин Б12 1 мкг
Пантотенска киселина 2 мг
Железо 4 мг
Цинк 2.5 мг
Бакар 150 мкг
Ленено семе 31 мг
  • Без масло од кикирики
  • Нема млечни производи
  • Нема алкохол конзерванси
  • Без сол, квасец и лактоза
  • Без вештачки засладувачи, бои и вкусови
  • Wellkid не е тестиран на животни.

Употреба:

  • Деца од 4 до 6 месеци: пола кафена лажичка (2,5 мл) дневно
  • Деца од 7 месеци до 4 години: 1 кафена лажичка (5 мл) дневно

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се