FREZYDERM Ac-Norm Средство за чистење на кожа склона кон акни, 200 мл

FREZYDERM Ac-Norm Средство за чистење на кожа склона кон акни, 200 мл
679,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041241C
favorite_border

Опис на производот

Течно средство за чистење на кожа склона кон акни

  • Дерматолошки тестирано
  • Не содржи парабени
  • За надворешна употреба
  • Безбедно за употреба кај деца од 10 годишна возраст, трудници и доилки 

Течно средство за сите типови на акнеична кожа (блага, умерена и тешка форма на акни).

Збогатено со полихидрокси киселини и специјални моринга пептиди, ова средство ја чисти кожата, го потиснува растот на бактериите P. Acnes, овозможува кератоличко дејство, ја регулира појавата на себореја и штити од загадувачи на животната средина.

Пакување: 200 мл

Содржина

Акните се заболување на фоликулите на кожата кои се наоѓаат на лицето, грбот и градите. Тоа е најчестиот дерматолошки проблем во периодот на адолесценција. По 19-годишна возраст, акните се намалуваат, но многу луѓе имаат проблеми и по 40-тата година (на 1% од мажите и 5% од жените сеуште им е потребен третман). Акните се карактеризираат со маснотии, воспаление и хиперкератоза.

Frezyderm воведува иновации со AC-NORM линијата на производи за заштита на масна кожа склона кон акни.

Овие производи може да се користат самостојно или во комбинација со медицински третмани, потиснувајќи ги иритациите на кожата од внатрешно или надворешно потекло. Сите производи се не-комедогени и дерматолошки тестирани.

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, натриум лаурет-8 сулфат, натриум лауроил саркосинат, кокамидопропил бетаин, акрилати кополимер, динатриум каприлоил глутамат, магнезиум лаурет сулфат, магнезиум лаурет-8 сулфат, натриум олет сулфат, децил глукозид, ППГ-26-бутет-26, екстракт од боровница, феноксиетанол, парфем, екстракт од Acer saccharum, екстракт од Alteromonas ferment, екстракт од лист од портокал, екстракт од лимон, екстракт од Moringa pterygosperma, есктракт од шеќерна трска, бисаболол, пантенол, ниацинамид, глицерин, магнезиум олет сулфат, натриум сулфонат, лаурет-2 салицилна киселина, ПЕГ-35 рициново масло, ПЕГ-40 хидрогенирано рицинусово масло, ПЕГ/ППГ-120/10 триметилолпропан триолеат, бутилен гликол, имидазолидинил уреа, бензофенон-4, натриум хлорид, натриум хидроксид, триетаноламин CI 19140, CI 42051, бензил салицилат, цитронелол, хексил цинамал, бутилфенил метилпрпионал, линалол.

Употреба: се нанесува на влажна кожа 1-2 пати во текот на денот, се масира нежно и се плакне.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се