GEROVITAL H3 Hyaluron C Ампули со 2% хијалуронска киселина и витамин Ц, 10 ампули

GEROVITAL H3 Hyaluron C Ампули со 2% хијалуронска киселина и витамин Ц, 10 ампули
494,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046625C
favorite_border

Опис на производот

GEROVITAL H3 EVOLUTION Hyaluronic acid and vitamin C ampoules

  • Ампули од 2% хијалуронска киселина и витамин Ц
  • Дерматолошки тестирано

Ампулите содржат серум богат со чиста и липозомална хијалуронска киселина и витамин Ц, состојки со хидратантно дејство за измазнување на брчките и антиоксидативни ефекти, кои овомзожуваат пополнување и измазнување на брчките одвнатре и ги спречуваат несаканите ефекти од предвременото стареење на кожата.

Чистата хијалуронска киселина придонесува за зголемување на количината на вода во последниот слој од епидермисот и ја намалува трансепидермалната загуба на вода. Липозомите со хијалуронска киселина се апсорбираат во кожата и обезбедуваат хидратација на ниво на дермисот. Витаминот Ц е силен антиоксиданс.

Пакување: 10 ампули х 2 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, пропанедиол, лецитин, натриум хијалуронат, екстракт од Chondrus crispus, карбомер, феноксиетанол, етилхексилглицерин, ППГ-26-бутет-26, ПЕГ-40 хидрогенирано рицинусово масло, 3-0-етил аскорбинска киселина, натриум цитрат, лимонска киселина.

Употреба: Исцедете го целиот серум во долниот дел од ампулата. Пред да ја скршите, за да ги заштитите рацете, замотајте ја ампулата со салфетка. Содржината на ампулата истурете ја во дланката и нанесете ја на чиста кожа со нежна масажа. Целата содржина на ампулата е наменета за една употреба. Откако серумот ќе се апсорбира, нанесете го вашиот дневен крем.

Да се избегнува контакт со очи! Само за надворешна употреба!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се