4U PHARMA 1+1 Megakid Крилово масло + ГЛК + Д3, 30 +30 гратис меки гел капсули

4u pharma Megakid Krill+GLA+D3 1+1 gratis krilovo maslo za deca
4U PHARMA 1+1 Megakid Крилово масло + ГЛК + Д3, 30 +30 гратис меки гел капсули
729,00 ден.
656,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055500C
favorite_border

Опис на производот

MegaKid Krill+GLA+D3 for you! е додаток во исхрана што содржи масло од крил (омега-3 масни киселини, фосфолипиди, холин, астаксантин), масло од бораџ (GLA) и витамин Д3.

Витаминот Д придонесува за одржување на нормалната мускулна функција, одржување на нормалната функција на имунолошкиот систем кај децата и нормален раст и развој на коските кај децата.

Пакување: 30 + 30 меки гел капсули

Производител: 4U Pharma gmbh, Швајцарија

Содржина

Состав: Масло од крил ракчиња, желатин, глицерол (хумектант), масло од семе на борач (Borago Officinalis), сорбитол (хумектант), пречистена вода, витамин ДЗ (холекалциферол).

Активна компонента 1 капсула 2 капсули %ПДВ*

Крилово масло

од кои Омега 3

ЕПА

ДХА

Фосфолипиди

Холин

Астаксантин

310,0 мг

83,7 мг

46,5 мг

21,7 мг

173,6 мг

21,7 мг

26,5 мкг

620, 0 мг

167,4 мг

93,0 мг

43,4 мг

347,2 мг

43,4 мг

52,7 мкг

 

Масло од бораџ 40%

од кои ГЛА (Гама линоленска киселан)

Витамин Д

25,0 мг

10,0 мг

5,0 мкг

50,0 мг

20,0 мг

10,0 мкг

200%

*ПДВ Препорачан дневен внес за возрасни

Употреба: Деца на возраст од 3 години: 1 до 2 капсули дневно. Не ги џвакајте капсулите. Овој продукт содржи состојки од природно потекло кои можат да предизвикаат заматување на капсулата, особено ако се чува на ниска температура. Ова не го менува квалитетот на прозводот.

Услови за чување: Да се чува во оригинално пакување на температура под 25°С, заштитена од светлина. Да се чува подалеку од дофат и видливост на деца.

Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана.

Предупредување: Производот не треба да се употребува кај деца помали од 3 години. Бремените жени и доилките треба да се консултираат со својот лекар или фармацевт пред да го консумираат производот. Производот не треба да го користат лица кои се преосетливи на школки или на која било од состојките на производот. Овој производ содржи ракови и нивни производи (масло од крил), кои се сметаат за алергени. Производот не се препорачува за лица со епилепсија и лица кои користат антикоагулантна терапија.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се