4U PHARMA Babуtol Д3 + К1, 30 twist off капсули

4u Pharma Babytol D3 + K1
4U PHARMA Babуtol Д3 + К1, 30 twist off капсули
340,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029915C
favorite_border

Опис на производот

Babytol D3 + K1 е комбинација на витамини неопходни за Вашето бебе од самото раѓање.

Овие витамини се наменети за внес кај новороденчиња кои се на доење со мајчино млеко, бидејќи мајчиното млеко не ги содржи во доволни количини.

Дополнително, бебињата кои се на мешана исхрана и примаат до два оброка адаптирана млечна формула на ден, треба да користат Babytol D3 + K1.

Витаминот Д3 е „витамин на сонцето“. Се препорачува во дневна доза од 400 ИЕ од 8-ми ден од раѓањето бидејќи е исклучително важен за правилен раст на коските и забите. Недостаток на витамин Д3 може да предизвика кршливост на коските, деминерализација и меки коски или болест наречена рахитис.

Витаминот К1 се нарекува и „витамин на коагулација“. Препорачливо е да се користат 25 мкг на ден, од 8-ми ден до крајот на третиот месец по раѓањето, бидејќи витаминот К е исклучително важен за синтеза на факторите на коагулација и здрав крвен систем на бебето. Поради неговиот недостаток, може да се појави крварење и тешки заболувања што за среќа се ретки.
Со земање на една капсула на ден, ќе бидете целосно сигурни дека вашето бебе ги прима потребните витамини за здрав раст и развој.

Пакување: 30 twist off капсули

Содржина

Состав: Babytol D3 + K1 е комбинација на витамини неопходни за Вашето бебе од самото раѓање.
Овие витамини се наменети за внес кај новороденчиња кои се на доење со мајчино млеко, бидејќи мајчиното млеко не ги содржи во доволни количини.
Дополнително, бебињата кои се на мешана исхрана и примаат до два оброка адаптирана млечна формула на ден, треба да користат Babytol D3 + K1.

Употреба: Со земање на една капсула на ден, ќе бидете целосно сигурни дека вашето бебе ги прима потребните витамини за здрав раст и развој.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се