ABOPHARMA Силвертус спреј за нос, 15 мл

SILVERUSS Nasal Spray sprej za nos
ABOPHARMA Силвертус спреј за нос, 15 мл
356,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045907C
favorite_border

Опис на производот

Силвертус производите се целосно природни, наменети за бактериски и вирусни заболувања на горни дишни патишта.
Иновативни формули од потполно природни состојки.
Синергијата помеѓу прополисот и колоидното сребро овозможува моќен ублажувачки и омекнувачки ефект, кој помага во олеснување на болка и инфекции на дишните патишта.

Silvertuss спрејот за нос е медицинско средство кое содржи морска вода со ефикасна деконгестивна активност по пат на осмотски ефект, екстракт од црна рибизла, природен антиоксидант и етерни масла од еукалиптус и чајно дрво кои обезбедуваат освежителен и смирувачки ефект. Течниот екстракт од прополис и колоидно средство го штитат растворот делувајќи на надворешни микробни агенси.

Пакување: 15 мл.

Содржина

Состав: морска вода, течен екстракт од прополис, екстракт од црна рибизла, етерно масло од еукалиптус, етерно масло од чајно дрво, колоидно сребро.

Употреба:

  • Деца на возраст од 2 до 6 години: 1 распрскување во секоја ноздра, 2-3 пати на ден
  • Деца на возраст над 6 години: 1-2 распрскувања во секоја ноздра, 2-3 пати на ден
  • Возрасни: 1-2 распрскувања во секоја ноздра, 2-3 пати на ден

Држете го шишето во вертикална положба, внесете го апликаторот во ноздрата и притиснете силно и брзо.

Пред употреба добро да се промати.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се