ALKALOID Блокмакс гел, 50 г

ALKALOID Блокмакс гел, 50 г
209,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
034316C
favorite_border

Опис на производот

Гелот БлокМакс како активна супстанца содржи ибупрофен, кој спаѓа во групата на нестероидни антиинфламаторни лекови (НСАИЛ). Ибупрофенот ја ублажува болката и ги намалува воспалението и отекувањето.

Гелот БлокМакс се употребува како локална симптоматска терапија за ублажување на:

  • Ревматски и мускулни болки
  • Болки во грбот
  • Болки и отекувања предизвикани од исчашувања, истегнувања и од спортски повреди
  • Болки при невралгија
  • Болки при благи до умерени артритични состојби.

Пакување: 50 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се