SANLI Капсикум фластер

SANLI Капсикум фластер
30,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042115C
favorite_border

Опис на производот

Перфориран фластер со црвен пипер

При локална примена, капсаицин помага во намалување на болката (го намалува нивото на Supstance P - одговорна за пренос на информацијата за болка од периферниот нервен систем до централниот нервен систем).

Димензии: 12 цм x 18 цм

Пакување: 1 фластер/пакување

Содржина

Состав: 1 фластер содржи 45 мг Capsicum Oleoresin (одговара на 3.6 мг Capsaicin)

Препораки за употреба: Капсикум фластер се користи како помош за намалување на мускулна болка во различни делови на телото, како и намалување на болка при ревматизам, ишијас и лумбаго. Ефектот  настапува веднаш по примената на местото каде што е болката. Се користи за намалување на симптомите на болка во мускулите и зглобовите на вратот, рамената, долниот дел од грбот и други делови на телото.

Капсикум фластер не треба да се користи на чувствителна кожа.

Предупредување и мерки на претпазливост: Не смеете да го загревате фластерот. Капсикум фластер не смее да се применува на отворени рани и иритирана кожа.

Начин на употреба и дозирање: Нанесувајте го фластерот на чиста и сува кожа. Отстранете го белиот пластичен слој од фластерот.

Ставете го фластерот на болното место и лесно притиснете за да се залепи. Оставете го да стои се додека чувствувате топлина, но не повеќе од 2 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се