ALKALOID Диастоп директ, 10 кесички

ALKALOID Диастоп директ, 10 кесички
289,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048263C
favorite_border

Опис на производот

Се користи за превенција и за дополнително лекување дијареа, надуеност и други стомачни нарушувања кои што настануваат поради нарушување на рамнотежата на цревната микрофлора.

Такви состојби се:

  • Бактериски и вирусни желудочно-цревни инфекции кај деца и кај возрасни (на пр. ротавирусни инфекции, пролив којшто се појавува при патување, како и при инфекција предизвикана од Helicobacter pylori)
  • Лекување со антибиотици со широк спектар

Млечнокиселински бактерии во комбинација со витамин Д3 ефективно ја намалуваат честотата и сериозноста на благи до умерени дигестивни симптоми (главно дијареја) коишто настануваат поради нарушување на нормалната цревна микрофлора и ја одржува нормалната цревна перисталтика.

Пакување: 10 кесички

Содржина

Состав:

Содржи комбинација од две млечнокиселински бактерии:

  • Lactobacillus rhamnosus GG (BIFOLACтм),
  • Bifidobacterium animalis, SSP lactis (BL-04)
  • Витамин Д3

Употреба:

  • Возрасни: 1-2 кесички дневно
  • Деца над три години: 1 кесичка дневно

Диастоп Директ е наменет за перорална употреба (преку уста). Содржината од кесичката е наменета за директна употреба, не се препорачува мешање со вода или со друга течност. Не содржи шеќер.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се