ALKALOID Прокулин софт раствор за леќи, 360 мл

ALKALOID Прокулин софт раствор за леќи, 360 мл
472,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051376C
favorite_border

Опис на производот

Повеќенаменски раствор наменет за чистење, за отстранување протеински депозити, за дезинфекција, за исплакнување, за чување на леќите, за полесно ставање на леќите и за навлажнување. За меки контактни леќи.

Растворот за меки контактни леќи Proculin Soft Lens содржи натриум хијалуронат којшто го подобрува навлажнувањето на леќите и овозможува подобра подносливост при нивно носење, како резултат на вискозно-еластичните особини. Растворот ги хидрира леќите како резултат на нивното „задржување на водата“ не само после ставањето туку и во текот на целиот ден. На тој начин овозможува удобност при носењето леќи и ја намалува иритацијата и сувоста на очите. Препорачано за чувствителни очи.

Пакување: 360 мл

Содржина

Состав: поликватерниум, хијалуронат, PHMB 0,0002 %.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се