AVENE Clenance Матирачка емулзија, 40 мл

AVENE Clenance Матирачка емулзија, 40 мл
1.311,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053720C
favorite_border

Опис на производот

  • Матирачка емулзија за намалено лачење на себум и доглотрајна хидрација
  • За мрсна кожа што свети
  • Добра подлога за шминка

Cleanance матирачката емулзија има: матирачки ефект, го намалува вишокот на себум благодарејќи на активната состојка COMEDOCLASTIN™**, екстрактот од семето на чичок во комбинација со матирачки прав, долготрајна хидрација, нега која ја почитува чувствителаната кожа, бидејќи содржи AVÈNE термална изворска вода која смирува, делува интиритирачки и дава моментално чувство на пријатност на кожата.

Monolaurin го регулира прекумерното производство на себум, апсорбирачките микрокапсули даваат моментален матирачки ефект.

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: avene thermal spring water (avene aqua).glycerin.isopropyl myristate.propylene glycol dicaprylate/dicaprate. polymethyl methacrylate.c14-22 alcohols.isopropyl.alcohol.peg-6. potassium cetyl.phosphate.1,2-hexanediol.acrylates/c10-30 alkyl.acrylate crosspolymer.c12-20 alkyl glucoside.caprylyl glycol.caprylyl glycol linseedate.fragrance (parfum).glyceryl behenate.glyceryl.dibehenate.helianthus annuus (sunflower) seed oil (helianthus annuus seed oil).potassium sorbate.silybum marianum fruit extract.sodium hydroxide.sodium polyacrylate.tocopherol.tribehenin.water (aqua) xanthan gum.zinc salicylate.

Употреба: нанесете наутро и/или навечер на лицето по чистењето на кожата со средство за миење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се