AVENT Anti-colic Пластично шише (3+ месеци), 330 мл

AVENT Anti Colic Baby Bottle 3+m, 330 ml antikolik sise za bebe
AVENT Anti-colic Пластично шише (3+ месеци), 330 мл
607,00 ден.
455,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Акција
Шифра
055167C
favorite_border

Опис на производот

  • Дизајн без протекување
  • Со напреден антиколик систем кој елиминира појава на стомачни колики кај бебето
  • Уникатен вентил против колика – дизајниран да го намали внесот на воздух
  • Шише со широк врат со заоблен агол за лесно чистење
  • Ергономското шише лесно се држи со малите раце на бебето, под кој било агол за максимална удобност при хранењето
  • Отворот на брадавицата е дизајниран така што млекото тече само кога бебето цица. Ова осигурува дека млекото не се истура никаде
  • Ребрестата текстура на цуцлата овозможува непречено хранење
  • Лесно се чисти и склопува со неколку делови
  • Компатибилен опсег од доење до чаша
  • Со мека флексибилна силиконска цуцла со проток 3 за 3+ месеци

Пакување: 330 мл

Содржина

Состав: пластично шише  од полипропилен, со силиконска цуцла, 0% BPA - Без Бисфенол А.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се