CANPOL Спортска чаша со цевка (12+ месеци), 270 мл

CANPOL Sport Cup with flip-top straw 270ml 56_109 sportska casa sise so cefka
CANPOL Спортска чаша со цевка (12+ месеци), 270 мл
244,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
028285C
favorite_border

Опис на производот

  • Наменето за деца над 12 месеци
  • BPA FREE (Не содржат Бисфенол А)

Округлиот облик на производот му овозможува на вашето дете лесно држење на чашата. Подвижното капаче ја штити цевката од загадување кога производот не е во употреба. Чашата е наменета за бистри течности. Многу густите сокови или течности со парчиња овошје или зеленчук можат да ја запушат цевката. Цевката не се препорачува за деца под 6 месеци.

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира. Нагласете во забелешка доколку е за момче или девојче!

Пакување: 270 мл

Содржина

Состав: полипропилен, полиетилен, силикон. 

Начин на одржување: Пред првата употреба и пред секоја следна употреба измијте ги сите делови на чашата и цевката со користење на нежен детергент, а потоа темелно исплакнете со топла вода. Не ги ставајте чашата и цевката во машина за миење садови бидејќи детегрентите можат да го оштетат производот.

Предупредување: Секогаш употребувајте го овој производ под надзор на возрасен.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се