CANPOL Bonjour Paris Сет за јадење за деца над 12 месеци

CANPOL Canpol babies Set of dishes 5 elements Bonjour Paris navy blue set za jadenje za bebinja
CANPOL Bonjour Paris Сет за јадење за деца над 12 месеци
944,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055381C
favorite_border

Опис на производот

CANPOL Bonjour Paris Сетот за јадење за деца над 12 месеци се состои од 5 пластични дела со прекрасен дизајн, кои му помагаат на детето да научи да јаде самостојно.

  • BPA Free
  • Може да се пере рачно или во машина за садови, но најмногу до 60°C користејќи специјални средства како необоени коцки или деликатни течни детергенти за садови, за да се избегне промена на бојата
  • Не смее да се става во микробранова печка или рерна

Со природни суровини

  •  употреба на 50% дрвени влакна
  •  30% пченкарен скроб за јадење

Пакување: округла длабока чинија, чинија со преграда, шоља и прибор за јадење - вилушка и лажица. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се