CANPOL Тропалка и водена глодалка (0+ месеци)

canpol babies rattle with water teether 56_146 tropalka glodalka vodena deca bebe zabi
CANPOL Тропалка и водена глодалка (0+ месеци)
223,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054145C
favorite_border

Опис на производот

  • Водена глодалка и тропалка
  • Наменета за деца од 0+ месеци
  • Ги развива чувствата на бебето

Водената глодалка се препорачува за најмалите бебиња. Совршена комбинација на флексибилна глодалка со тропалка изработена од мек висококвалитетен материјал со лабораториски испитана вода. Мекиот дел ја смирува болката на нежните непца во процесот на никнување на првите запчиња, а шарениот дел го поттикнува бебето да вежба, поттикнувајќи го развојот на неговата координација, рака и око.

Да се чува во фрижидер (не во делот за замрзнување).

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира. Нагласете во забелешка доколку е за момче или девојче!

Содржина

Состав: АБЦ пластика, полипропилен, EVA, полистерол, термопластична гума + полипропилен (TPR+PP), вода.

Начин на одржување:

Редовно чистете ја глодалката со влажна крпа или со сунѓер и топла сапуница, а потоа темелно исплакнете ја со вода.
Не ја вријте и не ја стерилизирајте.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се