BAYER Аспирин 500 мг, 20 таблети

BAYER Аспирин 500 мг, 20 таблети
95,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
005573C
favorite_border

Опис на производот

Симптоматско ослободување од главоболка, забоболка, болки во грлото, болка во грбот, менструални тегоби, мускулна и зглобна болка. Умерена артритична болка и симптоматско олеснување од болка и намалување на зголемена телесна температура и треска за време на настинка и грип.

Пакување: 20 таблети

Содржина

Употреба:

Возрасни:  Единечна доза е 1 до 2 таблети (500-1000) мг може да се земат во интервали од 4 до 8 часа.

Максималната дневна доза е 8 таблети (4000 мг ацетилсалицилна киселина).

Деца над 12 годишиа возраст: Препорачаната дневна доза на ацетилсалицилна киселина за деца е 60 мг/кг телесна тежина, поделена на 4 до 6 одделни дози (15 мг/кг секои 6 часа или 10 мг/кг секои 4 часа).

Таблетите треба да се земат после оброк со големо количество вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се