BAYER Bepanthen 5% Крем, 30 г

BEPANTEN cream 5% 30g krem bepanten
BAYER Bepanthen 5% Крем, 30 г
260,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
031932C
favorite_border

Опис на производот

Бепантен крем содржи пантенол (провитамин Б5), кој го поддржува процесот на обновување и стабилизирање на природната функција на кожата.

Намена:
Бепантен крем е наменет за дневна нега на кожата, која е изложена на штетни надворешни влијанија, помага и при благи повреди на кожата (гребнатинки, мали опекотини, нагмечувања), места на кожата со плускавци, груба кожа и иритирана кожа од сончање.

Пакување: 30 г

Содржина

Нaчин на употреба:
Се нанесува во тенок слој по потреба еднаш до двапати на ден.

Предупредување: Само за надворешна употреба. Кремот не се користи во случаи на преосетливост на некои од состојките. Доколку се појави алергиска реакција, веднаш прекинете со употреба.
Не содржи мириси.

Да се чува во добро затворена туба на температура до 25°C.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се