BECUTAN Светот на Биби - Крем за сончање за деца со СПФ 50, 100 мл

Becutan Sun Cream SPF 50 World of Bibi, svetot na bibi krem so zastiten faktor za deca
BECUTAN Светот на Биби - Крем за сончање за деца со СПФ 50, 100 мл
351,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055253C
favorite_border

Опис на производот

Becutan Sun Cream Крем за сончање за деца со СПФ 50 (висока заштита)

  • Клинички тестиран
  • Содржи бисаболол
  • Овој производ обезбедува сигурна заштита од УВ зраците и содржи УВА + УВБ минерални филтри кои на површината на кожата прават тенок заштитен слој кој физички ги рефлектира и одбива УВ зраците и не дозволуваат нивна апсорпција во кожата
  • Покрај заштитата од штетното влијание на сончевите зраци, овој производ, истовремено ја негува детската кожа
  • Маслиново масло, ја хидрира кожата и дејствува против појава на црвенило
  • Екстракт од камилица, ја штити кожата од иритации, има антибактериско дејство и смирува евентуална појава на црвенило
  • Витамин Е, ја одржува нормалната влажност на детската кожа и ја прави мека и еластична. Делува и како антиоксиданс односно спречува делување на слободните радикали

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: вода, цинк оксид, кокоглицериди, дикаприлил карбонат, титан диоксид, полиглицерил-2 диполихидрокси-стеарат, пропилхептил каприлат, глицерин, полиглицерил-3 диизостеарат, магнезиум сулфат, феноксиетанол, триетоксикаприлилсилан, токоферил ацетат, стеаринска киселина, палмитинска киселина, алумина, парфем, Olea Europaea масло, бисаболол, Cera Alba,  Butyrospermum Parkii путер, етилхексил глицерин, динатриум EDTA, симетикон, бензил алкохол, Фарнезол, 2-бромо-2-нитропропан-1,3-диол, кумарин, еугенол.

Упатство за употреба: нанесете обилно на сува кожа 15 минути пред изложување на сонце и повторно аплицирајте, особено по потење, пливање или по бришење со пешкир.

Мерки на претпазливост: Со нанесување помала количина од производот значително се намалува нивото на заштита. Бебињата и малите деца да не се изложуваат директно на сонце. Избегнувајте предолго изложување на сонце, дури и при употреба на производ за заштита од сончевите зраци, бидејќи тоа претставува сериозен ризик за здравјето. Само за надворешна употреба! 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се