BELUPO Неофен супозитории 125 мг, 10 парчиња

BELUPO Неофен супозитории 125 мг, 10 парчиња
204,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023475C
favorite_border

Опис на производот

Неофен 125 мг супозиториите се наменети за:

  • Намалување на зголемена телесна температура, вклучувајќи ја онаа кај настинка и грип
  • Намалување на благи до умерено јаки болки како што се забоболка, главоболка, болки во грлото и ушите, болки при истегнување и шинување

Пакување: 10 супозитории

Содржина

Состав: една супозиторија содржи 125 мг ибупрофен.

Помошна супстанција во супозиторијата е тврда маст.

Дозирање и начин на употреба: дозирањето се базира на телесната маса на детето.

Телесна маса (приближна возраст) Поединечна доза Дневна доза
12,5 - 17 кг (од 2 до 4 години) 1 супозиторија 3 пати на ден во интервал од 6 - 8 часа
17 - 20 кг (од 4 до 6 години) 1 супозиторија 4 пати на ден во интервал од 6 часа

Неофен 125 мг супозиториите се наменети за краткотрајна употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се