BIODERMA Hydrabio Hyalu+ Серум за дехидрирана кожа, 30 мл

Bioderma Hydrabio Hyalu+ Serum 30 ml Serum za lice za dehidrirana koza
BIODERMA Hydrabio Hyalu+ Серум за дехидрирана кожа, 30 мл
1.849,00 ден.
1.479,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056643C
Online only
Акција 12-30.06.2024
favorite_border

Опис на производот

Bioderma Hydrabio Hyalu+ Серум за дехидрирана кожа. Хијалуронски серум за рехидратација на кожа со први знаци на стареење. 

 • Овозможува моментална и долготрајна хидратација на кожата
 • Ги намалува првите знаци на стареење
 • Ја зајакнува бариерната функција на кожата и има антиоксидативно дејство
 • Лесна гел текстура
 • Брзо се апсорбира
 • Не лепи
 • Не остава масни траги
 • Мирисна формулација
 • Многу добра толеранција
 • Соодветно за чувствителна кожа
 • Тестирано под дерматолошки надзор

Во состав има биомиметичка хијалуронска киселина со ниска молекуларна маса, ниацинамид, карнозин и заштитен патент Hyalu+ кој пак содржи биомиметичка хијалуронска киселина со висока молекуларна маса и рехидрирачки шеќер

 • Хијалуронската киселина со ниска молекуларна маса, стимулира продукција на колаген, ја тонизира кожата и дава цврстина и еластичност
 • Хијалуронската киселина со висока молекуларна маса создава заштитан филм на кожата и спречува да дојде до губиток на вода и со тоа се задржуваат и природните резерви на хијалуронска киселина и вода во кожата
 • Рехидрирачкиот шеќер и помага на кожата да синтетизира и да ја зачува хијалуронската киселина
 • Ниацинамидот ја зајакнува бариерната функција на кожата како би се спречила дехидратација на кожата

Докажана ефикасност: кожата е моментално и долготрајно рехидрирана.

Пакување: 30 мл.

Содржина

Состав: Aqua/ Water/ Eau, Butylene Glycol, Glycerin, Propanediol, Pentylene Glycol, Niacinamide, Polysorbate 20, Xanthan Gum, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Fructooligosaccharides, Sodium Citrate, Citric Acid, Carnosine, Adenosine, Saccharide Isomerate, Sodium Hyaluronate, Peumus Boldus Leaf Extract, Hexyldecanol, 1.2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Pyrus Malus (Apple) Seed Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Tocopherol, Fragrance (Parfum) [Bi 2067].

Употреба: По 5 капки се нанесуваат наутро и/или навечер на чисто лице, пред употреба на дневна или ноќна нега.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се