GEROVITAL Must Have Хидратантен бустер крем со ниацинамид и хијалуронска киселина, 50 мл

Gerovital Must Have Booster moisturizing sorbet-cream 2% Niacinamide+0.3% Hyaluronic acid niacinamid hijaluronska kiselina
GEROVITAL Must Have Хидратантен бустер крем со ниацинамид и хијалуронска киселина, 50 мл
681,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054155C
favorite_border

Опис на производот

  • 2% ниацинамид + 0,3% хијалуронска киселина
  • Дерматолошки тестиран
  • За хидратација и осветлување на тенот на кожата, намалување на фините линии

Со својата „шербет“ структура, погодна за млади жени и за сите типови на кожа, кремот нуди непосредни хидрантни придобивки, кои придонесуваат за младешки и светол изглед на кожата. Хијалуронската киселина со висока молекуларна тежина обезбедува непосредно формирање на неоклузивен хидратантен слој на површината на кожата, кој ја врзува водата и го спречува нејзиното испарување од внатрешноста на дермисот, а има и антиинфламаторно дејство. Спојувањето на Aquaxyl со хијалуронската киселина значително го подобрува нивото на хидратација, со зголемување на резервите на вода во длабоките слоеви на кожата и обновување на природната заштитна бариера. Физиолошкиот процес на лупење е нормализиран, фините линии и микрорелјефот на кожата се подобруваат. Ниацинамидот ја стимулира синтезата на колаген, го освежува тонот и еластичноста на кожата, ги намалува брчките, ја подобрува текстурата на кожата и дава сјај.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Niacinamide, Isopropyl Isostearate, Olea Europaea Oil, Dimethyl Isosorbide, Cetearyl Olivate, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Undecane, Sorbitan Olivate, Pentylene Glycol, Phenoxyethanol, Dimethicone, C15-19 Alkane, Tridecane, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Sodium Hyaluronate, Xylitol, Dimethicone Crosspolymer, Xanthan Gum, Polyglyceryl-6 Laurate, Bisabolol, Parfum, Tetrasodium EDTA, Polyglycerin-6, Tocopherol, Decylene Glycol, Caprylyl Glycol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Glycine Soja Oil, Sodium Hydroxide.

Употреба:

Се користи секојдневно, наутро и навечер, по чистење. Кремот може да биде одлична основа за шминка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се