BIODERMA Sensibio AR BB Тониран крем против црвенило со СПФ 30, 40 мл

BIODERMA Sensibio AR BB Тониран крем против црвенило со СПФ 30, 40 мл
1.323,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050725C
favorite_border

Опис на производот

Sensibio AR BB кремата е првиот третман кој го намалува црвенилото преку регулирање на биолошкиот фактор одговорен за вазодилатација, штити од УВ зраци (СПФ 30) кои се причина за зголемување на еритрозата, го изедначува тенот и го подобрува сјајот на кожата.

Во неговиот состав екслузивниот иновативен Rosactiv™ патент директно делува на васкуларниот ендотелен фактор, еден од главните фактори одговорни за дилатација и ослабнување на капиларите на кожата, кои предизвикуваат црвенило.

Природниот D.A.F. комплекс го зголемува прагот на толеранција на кожата. Прашоците и пигментите ја рефлектираат светлината и го покриваат црвенилото, оставаат мат, кадифен изглед на кожата и го подобруваат сјајот.

Пакување: 40 мл

Содржина

Употреба: нанесете Sensibio AR BB тониран крем на претходно исчистено лице. Распоредете рамномерно додека не се изедначи тенот. Избегнувајте контакт со очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се