CHICCO Natural Feeling Стаклено шише (0+ м), 150 мл

CHICCO NATURAL FEELING Vetro Glass Baby Bottle 0+m, 150 ml stakleno sise za bebinja od raganje
CHICCO Natural Feeling Стаклено шише (0+ м), 150 мл
845,00 ден.
760,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055163C
favorite_border

Опис на производот

Шише кое го поттикнува инстинктивниот начин на цицање кај бебињата.
Зошто ова шише да биде Ваш избор:

 • Направени од супериорно стакло
 • Наменето од 0+ месеци
 • Со регулиран, слабокапечки проток
 • Со антиколик вентилот се избегнува голтање на воздух и се намалуваат грчевите, гасовите
 • Идеално за новороденчиња – веднаш прифатено од страна на бебињата (96% прифатеност на бебињата при тест направен кај 50 мајки и бебиња на возраст од 0-3 месеци, Италија 2016)
 • Револуционерна формула – цуцла под агол, создадена за првиот оброк на бебето, во идеална позиција како што би било при првото доење
 • Идеално за мешано хранење – транзиција од доење на хранење со шише и обратно (потврдено кај 95% од страна на бебињата од кои тестирани 100 мајки и бебиња, 0-6 месеци, Италија 2016)
 • Natural Feeling - уникатна антиколик цуцла под агол, овозможува удобна и природна позиција при хранење на бебето. Зголемените прстени на цуцлата и даваат правилна еластичност и состав, правејки ја слична на брадавица и со тоа ја олеснува транзицијата од мајчина града на шише и обратно.
 • Хигиенски и безбедно
 • Отпорни на топлина и термички шок
 • Ергономскиот облик на шишето кое е дизајнирано за поголема практичност и полесно ракување при доењето
 • Сите компоненти се компактибилни со Natural Feeling шишиња

Пакување: 150 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се