CHICCO Perfect 5 Пластично шише со силиконска цуцла (2+ месеци), 240 мл

chicco CHICCO PERFECT 5  intui flow system 240 ml pink anti colic effect rozovo rozevo sise shise anti kolik
CHICCO Perfect 5 Пластично шише со силиконска цуцла (2+ месеци), 240 мл
675,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051839C
favorite_border

Опис на производот

Chicco Perfect 5 е шише кое природно се прилагодува на потребите на бебето.
Револуција во светот против колика која, благодарение на комбинацијата на ексклузивната цуцла Physio и иновативната мембрана Equilibrium, го поддржува физиолошкиот ритам и интензитет на бебето, помагајќи да се спречи ингестија на воздух. 

Перфект 5, анти-колик шише со двојна намена кое се адаптира на потребите на вашето бебе со новиот систем на интуитивен проток.

Мембраната на основата на шишето го регулира протокот на воздух, овозможува континуиран интензитет, правилен ритам на цицацање, спречува голтање на воздух, повраќање и грчеви.

Цуцлата совршено одговара за секое бебе.

Пакување: 240 мл

Содржина

Состав: пластика, силикон.

Одржување: со ладна и топла стерилизација.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се