CHICCO Physio Forma Glow In The Dark Силиконска цуцла лажалка која свети во темно, (0-2 м), 2 парчиња

CHICCO Physio Forma Glow in the dark, Orthodontic, Baby Soother Light luminescent silicone 0-2m, 2pcs cucla za bebinja, sveti noke
CHICCO Physio Forma Glow In The Dark Силиконска цуцла лажалка која свети во темно, (0-2 м), 2 парчиња
535,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055158C
favorite_border

Опис на производот

Специјално дизајнирана лажалка за првите месеци од животот (0-2 м). Благодарение на максималната леснотија и широките отвори за вентилација, кожата секогаш останува сува и мека.

  • Секој сет на Light цуцли вклучува една дневна цуцла и една ноќна цуцла која свети во темно
  • За повеќекратна употреба, вклучена футрола за стерилизирање/носење
  • Изработена од силикон: метријал избран поради неговата практичност, хигиенски и недеформабилен
  • Ексклузивниот завршеток софт сенс, ја прави лажалката мека и кадифена
  • Благодарение на својата ексклузивна форма, го промовира правилниот развој на устата и помага да се постави правилно јазикот напред, поддржувајќи го физиолошкото дишење
  • Ергономски облик: Овозможува максимален комфорт за вашето бебе, благодарение на специјалниот лесен дизајн кој што остава широк простор за носот и брадата на бебето
  • 0% БПА

Пакување: 2 цуцли. 

Содржина

Состав: силикон, пластика.

Инструкции за употреба: Пред првата употреба треба да ја оставите 5 минути во зовриена вода, потоа оставете да се олади и одстранете ја водата навлезена во гумениот дел со нејзно стискање. Чистете ја лажливката пред секоја употреба и проверете ја да не е оштетена.

Лажливките може да бидат стерилизирани со ладна и топла стерилизација. Не ја топете во благи и медицински супстанции бидејки може да предизвикаат кариес.

Од хигиенски и безбедносни причини лажливката треба да се менува после месец или два.

Чистење: лажливката не ја мијте во машина за садови туку мијте ја рачно. Ако не ја употребувате, кренете ја на суво и чисто место подалеку од директа сончева енергија. Лажливките направени од природна гума може да предизвикват алергиска реакција.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се