CHICCO Physio Forma Mini Soft Силиконска цуцла лажалка, розова, (0-2 м), 2 парчиња

CHICCO Physio Forma Orthodontic, Baby Soother Mini Soft silicone 0-2m, 2pcs pink cucla lazalka za bebinja rozova
CHICCO Physio Forma Mini Soft Силиконска цуцла лажалка, розова, (0-2 м), 2 парчиња
525,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055175C
favorite_border

Опис на производот

CHICCO Physio Forma Mini Soft Силиконска ортодонтска цуцла лажалка за бебиња во розова и бела боја (0-2 м), омилена на почетниците.

 • 0% БПА 
 • Конечно, цуцла која ги смирува и бебињата и родителите!
 • Silicone Mini е екстра лесна, ултра мала ортодонтска цуцла која е дизајнирана специјално за новородени бебиња
 • Mini е 15% полесна и 10% помала од нашите бр. 1 најпродавани/најнаградувани силиконски цуцли
 • Mini има 95% стапка на прифаќање
 • Мини цуцлата не е само за смирување, туку е развиена и за удобност, дишење и ортодонтски придобивки
 • Клиничките студии покажуваат дека цуцлите PhysioForma активно го поддржуваат дишењето на бебето со позиционирање на јазикот напред за одржување на отворен дишен пат, што е особено важно за време на спиењетo. Физиолошкото дишење го подобрува квалитетот на сонот и ја намалува раздразливоста
 • Единствениот агол и страничната крива на цуцлата рамномерно го распределуваат притисокот на јазикот низ непцето на бебето
 • Ситните гребени и наклонетиот облик на брадавиците го водат правилното поставување на јазикот

Заедно, овие важни карактеристики го поддржуваат растечкото непце и забите на бебето.

 • Нежен против деликатната кожа на бебето, мекиот силиконски штит е удобен и дише. Дупките за вентилација ја поттикнуваат циркулацијата на воздухот и помагаат да се намали акумулацијата на влага
 • Едноделната силиконска конструкција е во согласност со упатствата на Американската академија за педијатрија за употреба на цуцла
 • Друга придобивка од едноделниот дизајн - родителите можат да го вметнат прстот во цуцлата за дополнително поврзување со бебето
 • Ексклузивниот дизајн на брадавиците PhysioForma беше развиен, тестиран и одобрен во партнерство со советодавен панел од водечки неонатолози, педијатри и ортодонти
 • Достапно за бебиња од 0 до 2 м
 • За повеќекратна употреба, вклучена футрола за стерилизирање/носење

Пакување: 2 цуцли.

Содржина

Состав: силикон.

Инструкции за употреба: Пред првата употреба треба да ја оставите 5 минути во зовриена вода, потоа оставете да се олади и одстранете ја водата навлезена во гумениот дел со нејзно стискање. Чистете ја лажливката пред секоја употреба и проверете ја да не е оштетена.

Лажливките може да бидат стерилизирани со ладна и топла стерилизација. Не ја топете во благи и медицински супстанции бидејки може да предизвикаат кариес.

Од хигиенски и безбедносни причини лажливката треба да се менува после месец или два.

Доколку детето је стави целата лажливка во уста НЕ КРЕВАЈТЕ ПАНИКА, бидејки лажливката не можат да ја голтнат бидејки е дизајниране така да се избегне тој ризик и едноставно одстранете ја од устата на детето.

Чистење: лажливката не ја мијте во машина за садови туку мијте ја рачно. Ако не ја употребувате, кренете ја на суво и чисто место подалеку од директа сончева енергија. Лажливките направени од природна гума може да предизвикват алергиска реакција.

Предупредување за безбедноста на вашето дете: Не закачувајте ленти и врвки за лажливката бидејки детето може да се задави со нив.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се