COLGATE Advanced White Паста за заби за избелување на забите, 75 мл

colgate toothpaste advanced white baking soda & volcanic ash 75 ml pasta za zabi za izbeluvanje
COLGATE Advanced White Паста за заби за избелување на забите, 75 мл
132,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054909C
favorite_border

Опис на производот

Паста за заби Colgate Advanced White со сода бикарбона и исландски вулкански пепел ефикасно ги отстранува површинските дамки и ја враќа природната белина на забите. Kлинички докажанa минерална мешавина за чистење и полирање на забите.

  • Го освежува здивот
  • Помага за отстранување на плаките со редовно четкање
  • Безбедна за секојдневна употреба
  • Содржи натриум флуорид

Пакување: 75 мл

Содржина

Состав: Aqua, Hydrated Silica, Sorbitol, PEG-12, Aroma, Sodium Lauryl Sulfate, Xanthan Gum, Potassium Hydroxide, Cellulose Gum, Tetrasodium Pyrophosphate, Phosphoric Acid, Sodium Fluoride, Benzyl Alcohol, Sodium Saccharin, Sodium Bicarbonate, Volcanic Ash, Charcoal Powder, Limonene, CI 74160.

Употреба: Возрасни и деца над 7 години. За децата се препорачува да се користи количина на паста со големина на грашок со надзор на постари лица за да се намали голтањето на пастата. Децата мора да плукнат и да ја исплакнат устата по миењето.

Ако користите додатоци на флуор, консултирајте се со стоматолог или лекар/педијатар

Не ја голтајте пастата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се