CORINE de FARME Шампон со масло од сладок бадем 500 мл

CORINE de FARME Шампон со масло од сладок бадем 500 мл
279,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049247C
favorite_border

Опис на производот

Екстра нежен шампон со масло од сладок бадем за сите типови на коса со 96% состојки од природно потекло.

Овој екстра нежен шампон е збогатен со масло од сладок бадем, познато по своите својства за омекнување на косата. Ја чисти и штити косата и е погоден за целото семејство.

  • Ја чисти и обновува сувата и оштетена коса
  • По употребата косата е заштитена, мека и сјајна
  • Формулирано под фармацевтска контрола
  • Дерматолошки тестирано

Пакување: 500 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, натриум хлорид, динатриум кокоамфодиацетат, лаурет-3, парфем, лимонска киселина, гликол дистеарат, натриум бензоат, лаурет-4, калиум сорбат, поликватерниум-10, масло од сладок бадем, ПЕГ-8 естери, стирен/акрилат кополимер, кокамидопропил бетаин, натриум хидроксид, глицерин, мравја киселина.

Употреба

Нанесете на влажна коса, масирајте и темелно исплакнете.

Во случај на контакт со очите, темелно исплакнете со вода.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се