DEFENDYL Имуноглукан со витамин Д3, 30 капсули

Defendyl Imunoglucan P4H D3, 30 capsules
DEFENDYL Имуноглукан со витамин Д3, 30 капсули
880,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
055455C
favorite_border

Опис на производот

Defendyl-Imunoglukan P4H® D3 е храна за посебна медицинска намена.

 • Диететски производ
 • За имунитет
 • Наменети за возрасни и деца над 14 години
 • Содржи IMG® (плеуран, изолиран од печурка буковка), витамин Ц, витамин Д3 и цинк
 • IMG® е високо прочистено природно соединение, комплекс од биолошки активни полисахариди
 • Витамин Ц придонесува за намалување на заморот и исцрпеноста
 • Витамин Ц и цинк придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес
 • Витамин Д придонесува за одржување на здрави заби и нормална мускулна функција
 • Витамин Ц, Д и цинк придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем
 • Погодни се за дијабетичари и вегетаријанци
 • Defendyl-Imunoglukan P4H® D3 капсули не содржат глутен и лактоза

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав: IMG® (плеуран, изолиран од печурка буковка), калциум Л-аскорбат (витамин Ц), цинк (цинк цитрат), холекалциферол (витамин Д3), средство против згрутчување (магнезиум стеарат), капсула (хидроксипропил целулоза), боја (комплекс бакар хлорофилин).
Капсулата е од растително потекло.

Состав:

  1 капсула

2 капсули

Imunoglukan® 100 мг (ПДВ* не е наведен) 200 мг
Витамин Ц  (калциум Л-аскорбат) 60 мг (75% ПДВ*) 120 мг (150% ПДВ*)
Витамин Д3

20 мкг

800 ИЕ

(400% ПДВ*)

40 мкг

1600 ИЕ

(800% ПДВ*)

Цинк (цинк цитрат) 5 мг (50% ПДВ*) 10 мг (100% ПДВ*)

*ПДВ Препорачан дневен внес

Употреба: Defendyl-Imunoglukan P4H® D3 капсули се храна за посебна медицинска намена за долготрајна употреба. Defendyl-Imunoglukan P4H® D3 капсули се наменети за лица кои често се разболуваат, брзо се заморуваат и се изложени на физички и психички стрес. Состојките делуваат синергистички, помагајќи му на имунолошкиот систем подобро да работи и придонесувајќи за намалување на заморот и исцрпеноста.
Диететската храна за посебни медицински намени не смее да се користи како замена за разновидна исхрана.

Препорачана дневна доза и начин на употреба: Defendyl-Imunoglukan P4H® D3 капсули се наменети за возрасни и деца над 14 години. Земете 1 капсула на ден во период од 2 до 3 месеци. Во случај на зголемена потреба, земете 2 капсули на ден во период од 5 дена.
Defendyl-Imunoglukan P4H® D3 капсули може да се земаат непрекинато до 6 месеци. Капсулите не ги џвакајте! Се земаат со чаша вода и се голтаат цели. Капсулите се земаат на празен желудник наутро најмалку пола саат пред доручек или навечер пред спиење.

Чување: Да се чува вон дофат на мали деца! Да се чува на суво место на температура од 15°C до 25°C, заштитено од влага и директна сончева светлина.

Предупредување: Препорачаната дневна доза не смее да се надмине. Defendyl-Imunoglukan P4H® D3 капсулите не смеат да ги употребуваат пациенти со пресадени органи. Пациентите кои се на имуносупресивна терапија, како и трудници и доилки може да го употребуваат Defendyl-Imunoglukan P4H® D3 капсули само по препорака на лекар. Диететската храна за посебни медицински намени не смее да се користи како замена за разновидна исхрана. Разновидната и урамнотежена исхрана и здравиот начин на живот се особено важни.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се