PHARMAVITAL Имуно форте директ со витамин Ц, цинк, Л-хистидин, селен, витамин Д3, витамин Б12, 30 кесички

Pharmavital Immune Forte Direct imuno forte direkt
PHARMAVITAL Имуно форте директ со витамин Ц, цинк, Л-хистидин, селен, витамин Д3, витамин Б12, 30 кесички
578,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
040009C
favorite_border

Опис на производот

Pharmavital Immune Forte Direct - Имуно Форте Директ е граничен производ наменет за поддршка на нормалната функција на имунолошкиот систем на организмот. 

  • Содржи витамин Ц, цинк, Л-хистидин, селен, витамин Д3, витамин Б12
  • Витаминот Ц, цинкот и селенот придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем и за заштита на клетките од оксидативен стрес, предизвикан од присуство на слободни радикали
  • Витамин Ц не може да се синтетизира во организмот и неговото редовно внесување преку исхраната е од големо значење.

Витамините, минералите и елементите во траги се од особено значање за функционирање на човечкиот организам, кој секојдневно е изложен на стресни ситуации.

Пакување: 30 еднодозни кесички.

Производител: PharmaVital GmbH Saime Geng Ring 14  D 53121 Bonn, Германија.

Содржина

Состав: Една (1) еднодозна кесичка содржи:

    %ПДВ*
Енергетска вредност     31 kJ/7 kcal  

Масти  

од кои заситени масни киселини

0,02г

0,01г

 

Јаглени хидрати 

од кои шеќер      

2.1 г

0.02 г

 
Протеини     0.07г  
Сол    < 0.01г  
Цинк 15 мг  150
Витамин Ц     500 мг 625
Витамин Б12 9.0 мкг 360
Витамин Д3 25.0 мкг 500
Селен    100 мкг 182
Л-хистидин  0.05 г /

*препорачано дневно внесување

Состојки: средство за зголемување на волуменот: сорбитол, киселина: лимонска киселина, цинк глуконат, Л-хистидин, Л-аскорбинска киселина, средство против стврднување: магнезиумови соли на масни киселини, арома: јагода, засладувач: сукралоза, натриум селенат.

Употреба: се препорачува по една (1) еднодозна кесичка на ден. Содржината на кесичката посипете ја директно на јазикот и оставете полека да се растопи во Вашата уста. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Предупредување: Ако сте бремени, доите, земате лекови, планирате некоја медицинска интервенција или имате некој здравствен проблем консултирајте се со лекар пред употреба.

Ако дојде до појава на било каква несакана реакција веднаш прекинете со употреба на производот и консултирајте се со Вашиот лекар. Во случај на пречувствителност на било која од состојките, прекинете ја употребата на производот. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана и за здрав начин на живот.  Прекумерна употреба може да има лаксативен ефект. Да се чува на ладно и суво место. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се