DIETPHARM Магнезиум ноќ, 30 капсули

DIETPHARM Магнезиум ноќ, 30 капсули
380,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
038137C
favorite_border

Опис на производот

Додаток во исхраната со магнезиум, витамин Б6, мелатонин, валеријана, лактиум.

  • Мелатонин придонесува за намалување на времето на заспивање. Корисен ефект се добива со консумирање на 1 мг мелатонин пред спиење
  • Валеријаната придонесува за смирување
  • Магнезиумот и витамин Б6 придонесуваат за нормално функционирање на нервниот систем, нормално психолошко функционирање и намалување на заморот и исцрпеноста

Мелатонин придонесува за ублажување на субјективното чувство на џет-лаг. Корисен ефект се добива со минимум 0,5 мг мелатонин пред спиење пред првиот ден на патување и следните неколку дена по пристигнувањето на дестинацијата.

Пакување: 20 капсули

Содржина

Состав: 2 капсули содржат: магнезиум 300 мг, мелатонин 1 мг, сув екстракт од корен на валеријана (valeriana officinalis) co најмалку 0,8% валеријанска киселина 50 мг, лактиум 150 мг, витамин Б6 2,8 мг.        

Употреба: возрасните треба да земаат 2 капсули во вечерните часови непосредно пред спиење.

За да се ублажи субјективното чувство поврзано со менување на временските зони за време на патувањето (jet-lag): возрасните треба да земат 1 до 2 капсули пред спиење првиот ден од патувањето и следните неколку дена по пристигнувањето на дестинацијата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се