DIETPHARM Макулин Пронерв, 30 капсули

DIETPHARM Makulin® Pronerve 30 capsules makulin pronerv
DIETPHARM Макулин Пронерв, 30 капсули
599,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
055232C
favorite_border

Опис на производот

Makulin Pronerve е додаток на исхраната со екстракт од лист на зелен чај, екстракт од кора на приморски бор, екстракт од плод на боровинка, цинк и витамин Б6, за здравје на очите.

  • Цинкот придонесува за одржување на нормален вид и заштита на клетките од оксидативен стрес
  • Витаминот Б6 придонесува за нормално функционирање на нервниот систем

Пакување: 30 капсули

Производител: FIDIFARM d.o.o., Хрватска

Содржина

Состојки: Сув екстракт од лист на зелен чај, малтодекстрин, капсула (згуснувач: хидроксипропил метил целулоза, боило: калциум карбонат), сув екстракт од кора на приморски бор, сув екстракт од плод на боровинка, цинк цитрат, средства за спречување на згрутчување: силициум диоксид и магнезиумови соли на масни киселини, пиридоксин хидрохлорид.

Активни состојки 1 капсула %ПВ*

Сув екстракт од лист на зелен чај (Camellia sinensis)

(-)-епигалокатехин-3-галат

136 мг

68 мг

 
Сув екстракт од кора на приморски бор (Pinus pinaster)
со минимално 95% проантоцијаниди
53 мг  
Сув екстракт од плод на боровинка (Vaccinium myrtillus)
со минимално 36% антоцијанини
40 мг  
Витамин В6 (пиридоксин хидрохлорид) 1,4 мг 100
Цинк (цинк цитрат) 5 мг 50

*ПВ - Препорачан внес за возрасни

Упатство за употреба: Се зема 1 капсула на ден, со оброк. 

Предупредување: Не смеат да се надминат препорачаните дневни дози. Производот не смеат да го користат бремени жени, доилки и деца помлади од 18 години. Производот не треба да се консумира ако истиот ден земате и други производи кои содржат зелен чај. Производот не треба да се консумира на празен желудник. Дневно не смее да се консумира 800 мг или повеќе (-)-епигалокатехин-3-галат.

Додатоците на исхрана не треба да се чуваат во дофат на мали деца. Не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана храна. Важно е да се придржувате на балансирана и разновидна исхрана и здрав начин на живот.

Начин на чување: Да се чува на суво и темно место, на температура до 25°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се