DOCTOR'S Хидратантен крем за лице за мажи, 50 мл

Doctor's Power Men, Hydrating Face Cream, Anti Wrinkle, Bio Active Protection krem za lice za mazi
DOCTOR'S Хидратантен крем за лице за мажи, 50 мл
275,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055197C
favorite_border

Опис на производот

Doctor's Power Men Bio Active Protection Hydrating Face Cream, Anti Wrinkle Уникатна формулација на активни состојки наменета за потребите на мажите

  • Обезбедува целодневна заштита од негативните влијанија на надворешната средина, ветерот, сонцето и прашината
  • Го храни машкото лице оштетено со секојдневно бричење
  • Лечи мали рани и исеченици
  • Ја затегнува кожата и ја прави сјајна и мазна
  • Наменет е за сите типови кожа

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Stearic Acid, Octyldodecanol, Cetyl Alcohol, Glycerine, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil and Calendula Officinalis Flower Extract, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Benzophenone-3, Caprylic/Capric Triglyceride, Triethanolamine, Phenoxyethanol (and) Ethylhexylglycerin, Tocopheryl Acetate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Parfum, D-panthenol, Allantoin, Tetrasodium EDTA, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract in Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Citronellol, Butylphenyl Methylpropaniol, Benzyl Salicylate, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal.

Употреба: Се користи наутро, после миење, со нежно триење додека целосно не се апсорбира

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се