DR. BACHEFF Пробеби бронхи супер 10 мл

DR. BACHEFF Пробеби бронхи супер 10 мл
165,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
001321C
favorite_border

Опис на производот

Пробеби бронхи супер е сложен биокомплекс на растителни антимикробни и противвоспалителни материи (флавоноиди, терпени, ароматични киселини, естри и друго.)
Антибактериското дејство е насочено врз 74 бактериски соеви од 19 видови на патогени и непатогени бактерии.

Индикации:
Традиционално се употребува при акутни и хронични заболувања на ждрелото, горни респираторни патишта, афти, херпес симплекс инфекции, грипозни и реконвалесцентни состојби, воспалителни процеси на непцата, болни ерозии во устата и болки при никнување на забите.

  • Има пријатен вкус и доенчињата/децата лесно го поднесуваат

Пакување: 10 мл

Содржина

Состав: 10 г прополис екстракт (Propolis extract), 0.1 г жалфија (Salviae officinalis), 0.4 г нане (Menthae Piperitae), 0.1 г анис (Pimpinella Anisum), 0.5 г сладок анасон (Foeniculum Vulgare), 0.2 г Тими (Thymus Vulgaris), 0.1 г ментол (Menthol), пропилен гликол (Propylene glycolum).

Дозирање:

За деца над 3 години: до 30 капки во текот на денот, поделени во 3 до 4 дози пред јадење или со премачкување на непцата и лигавицата на усната шуплина.
 

Напомена:

Препаратот е додаток на исхрана. Не се препорачува за лица осетливи на некоја од состојките. Додатоците во исхрана не се користат како замена за разновидна исхрана. На ткаенини остава траги кои тешко се отстрануваат. Не содржи вештачки бои и конзерванси. Да не се надминуваат препорачаните дози.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се