DR. THEISS Мукоплант билни пастили, 50 г

DR. THEISS Мукоплант билни пастили, 50 г
133,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
008769C
favorite_border

Опис на производот

Мукоплант билните пастили од тегавец со мед и витамин Ц содржат комбинација на екстракт од тегавец, специјален екстракт од билки и мед. Придонесува за одржување на секојдневна хигиена и нега на грлото и устата.

Витаминот Ц придонесува за нормална функција на имуниот систем и за намалување на заморот и исцрпеноста.

Мукоплант билните пастили содржат мешавина од масла од питомо нане која придонесува за посебно пријатен и ароматичен вкус.

Пакување: 50 г

Содржина

Состав: екстракт од тегавец (Plantago lanceolate extract), специјален екстракт од билки, мед, ментол, мешавина од масла од питомо нане (Peppermint oil mix), масло од питомо нане (Peppermint oil), екстра јако масло од питомо нане (Peppermint oil extra strong), витамин Ц (аскорбинска киселина), лимонска киселина, вода, шеќер, глукозен сируп. 

 Употреба: На секои 2-3 часа пополека да се растопи по една пастила:

  • Деца од 5-14 години не повеќе од 4 пастили на ден
  • Деца > 14 години и возрасни не повеќе од 12 пастили на ден

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се