DR. THEISS Мултивитамол актив имун сируп за деца, 200 мл

DR. THEISS Мултивитамол актив имун сируп за деца, 200 мл
335,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040970C
favorite_border

Опис на производот

Д-р Тајс Мултивитамол aктив имун за деца е избалансирана комбинација на состојки кои придонесуваат за поддршка на имунитетот.

Екстрактите од плодовите на бозел и кучешки трн придонесуваат за нормално функционирање на имунолошкиот систем и одбранбените сили на организмот. 
Витаминот Ц придонесува за нормална функција на имуниот систем и за намалување на заморот и исцрпеноста.

  • Сирупот е наменет за деца над 2 години

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав:

Активни состојки:
Сув екстракт од плод на бозел (Sambucus nigra) 32:1 (0,5%)
Сув екстракт од плод на кучешки трн (Hippophae rhamnoides) 10:1 (0,5%)
Л- аскорбинска киселина (Витамин Ц)

Останати состојки: сорбитол, малтитол, калиум сорбат, ксантан гума.

Дозирање:

Деца над 2 години: 5 мл еднаш на ден.

Адолесценти над 14 години: 10 мл еднаш на ден.

Внимание: препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Предозирањето може да доведе до вознемиреност. Да не се употребува како замена за разновидна и избалансирана исхрана.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се