DR. VITON Бронзан, 30 капсули

DR. VITON Бронзан, 30 капсули
1.096,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Акција
Шифра
035910C
favorite_border

Опис на производот

Напредната формула на Бронзан овозможува да добиете природен, интензивен и неодолив бронзен тен, со и без изложување на сонце.

Оваа иновативна формула содржи природни пигменти претставува уникатен спој на витамини, минерали, антиоксиданти, аминокиселини и растителни екстракти, кои го подобруваат изгледот на вашата кожа, се борат против прераното стареење предизвикано од сонцето, и ја прават неверојатно блескава и беспрекорно бронзена.

Бронзанот во својот состав ги има следните состојки:

  • Л-тирозинот е аминокиселина што го стимулира создавањето на меланин во телото без изложување на сонце. Меланинот е пигментот кој се наоѓа во човековата коса, очи и кожа им ја дава нивната боја што значи дека е одговорен за потемнувањето на кожата.
  • Комлексот од природни пигменти (бета каротен, ликопен, и зеаксантин), екстрактот од куркума и бакарот, интензивно ја потемнуваат кожата, давајќи и природен, темен тен и здрав блескав изглед.
  • Селенот, витаминот Ц, и бета каротенот се моќни антиоксиданти кои ја штитат кожата од оксидативниот стрес и другите штетни ефекти предизвикани од сончевите зраци
  • Ниацинот (Витамин Б3) го зголемува производството на серамиди и масни киселини, кои се клучни компоненти во надворешниот-заштитен слој на кожата кој е задолжен за одржување на нејзината влажност и  мекост

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав:

Бета каротен 7 мг
Ликопен 3 мг
Лутеин 3 мг
Зеаксантин 1 мг
Л-тирозин 50 мг
Ниацин (Витамин Б3) 10 мг
Витамин Ц 80 мг
Куркума екстракт 20 мг
Бакар глуконат 0.5 мг
Натриум селенит 30 мкг

 

Употреба: една капсула на ден, по оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се