DRAGON Superfoods Органска хлорела во прав, 200 г

Smart Organic Dragon Superfoods Organic Chlorella Powder 200g organska hlorela vo prav
DRAGON Superfoods Органска хлорела во прав, 200 г
828,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
055302C
favorite_border

Опис на производот

Smart Organic Dragon Superfoods Organic Chlorella Powder Органска хлорела во прав се произведува од едноклеточната сино-зелена алга Chlorella Vulgaris. Овој производ се одгледува во филтрирани и природни води под строга контрола, што го гарантира неговиот висок квалитет. 

Органската хлорела во прав на Dragon Superfoods е обработена преку специјална технологија за разградување на клеточниот ѕид со помош на прскање со млаз со силно влијание – метод кој е нежен за нутритивната содржина на клетките, што резултира со полесно сварливи алги. Сува и во прав, хлорелата има карактеристична темно зелена боја, благодарение на хлорофилот и специфичен вкус и арома. Одлична е за вашето зелено смути.

  • Од органско производство
  • Сурова хлорела
  • За појадок, во смути или сок

Нето-тежина: 200 г. 

Содржина

Состојки: хлорела* во прав (100%). 
*од органско производство

Содржи природно присутни сулфити.

Нутритивни вредности на 100 г производ: енергетска вредност 1712 kJ/407 kcal, масти 11 г, од кои заситени 3,3 г, јаглехидрати 15 г, од кои шеќери 3,2 г, влакна 7,0 г, протеини 59 г, сол 0,36 г, хлорофил 2,3 г.
Да се чува на ладно, темно и суво место.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се