PROBIOS Органско лупено просо, 400 г

PROBIOS Органско лупено просо, 400 г
196,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030917C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Без глутен

Нето-тежина: 400 г

Содржина

Состојки: просо*. Без глутен. Може да содржи траги од јаткасти плодови и сусам.

*од органско производство.

Пакувано во заштитена атмосфера.

Упатство за употреба: Измијте го просото пред да го варите. Се вари 30 минути во сооднос од 4 дела на зовриена вода и еден дел на просо.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се