PROBIOS Органски лупен јачмен 400 г

PROBIOS Органски лупен јачмен 400 г
90,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
030918C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Висока содржина на растителни влакна
  • Извор на протеини
  • Органски сертифициран производ

 Нето-тежина:  400 г

Содржина

Упатство за употреба: Се остава да отстои во вода 1 час. Измијте го јачменот пред и по киснењето, за да се отстранат евентуалните нечистотии. Потоа се вари 55 минути во сооднос од 3 дела на зовриена вода и еден дел на јачмен.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се